تبلیغات در شبکه های اجتماعی

بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و تبلیغات در شبکه های اجتماعی اولین و بهترین پیشنهاد متخصصان و کارشناسان در تمام دنیا و بخصوص در کشور های پیشرفته است.
در دنیای پررقابت امروزی که بر محور تبلیغات پایه ریزی شده است , استفاده از تبلیغات آنلاین و حضور شما بعنوان صاحب یک کسب و کار در شبکه های اجتماعی باعث افزایش فروش و شهرت و اعتبار برند شما در نزد مردم می گردد.
جالبست که بدانید در نظر سنجی که در اوایل سال 1396 انجام شد مشخص گردید که از هر 10 ایرانی شش نفر در شبکه‌های اجتماعی عضویت دارند و شبکه تلگرام در صدر و اینستاگرام در رده دوم استفاده از شبکه‌های اجتماعی در ایران می باشد. ( لازم بذکر است که این آمار مربوط به دو سال گذشته می باشد و با توجه به فراگیر شدن استفاده از شبکه های اجتماعی می توان گفت که امروزه آمار استفاده ایرانیان از شبکه های اجتماعی بسیار بیشتر از یکسال گذشته شده است. )
در حال حاضر و در مرحله اول تلگرام و بعد اینستاگرام در ایران کاربران بسیاری را به خود جذب نموده اند و شما بعنوان صاحب یک کسب و کار باید به این نکته توجه کنید که در هر کجا که اجتماعی شکل میگیرد فرصتهای بسیاری ارزشمندی بوجود می آید و اکنون در تلگرام زمینه مناسبی برای رشد و گسترش مشاغل و ارتباط بین شرکتها و متخصصین در حوزه های مختلف فراهم شده است که می توان از آن بهره برد.
برای اینکه به خوبی متوجه میزان استفاده از شبکه های اجتماعی بشوید کافیست که نگاهی دقیقتر به اطراف خود بیندازید . بسیاری از ما بطور مرتب و روزانه در اوقات فراغتمان زمان زیادی را به گشت و گذار در کانال ها و گروه های تلگرامی سپری می کنیم بعنوان مثال بسیار افرادی هستند که برای اطلاع از اخبار ؛ تلویزیون نمی بینند و یا روزنامه نمی خرند و در عوض از کانالها و گروه هایی که در آن عضو هستند استفاده می کنند و مطالب منتشره در آنها را دنبال می کنند. این خود یک فرصت استثنایی برای صاحبان کسب و کار می باشد و از همین رو حضور کسب و کار شما در قالب یک بنر تبلیغاتی در این فضا می تواند به پیدا شدن مشتری های جدید و معرفی و بالا رفتن اعتبار و برندسازی شما منجر شود .
جالبست بدانید که متخصصین و اساتید در حوزه بازاریابی آنلاین در سالهای اخیر توجه ویژه ایی به حضور یک کسب و کار در شبکه های اجتماعی داشته اند و از همین رو می باشد که شما حتی شاهد حضور برندهای معروف و شرکت های قدرتمند در این عرصه می باشید.
هیچ شرکت و کسب و کاری چه کوچک و چه بزرگ چه قدیمی و چه نوپا نمی تواند از این فضا چشم پوشی کند چراکه تبلیغات در شبکه های اجتماعی دارای مزایای بسیاری می باشد که شما بعنوان صاحب یک کسب و کار در هیچ کجای دیگر نمی توانید به یک همچین فضایی دسترسی داشته باشید.


مزایای تبلیغات در شبکه های اجتماعی


1 – دسترسی سریع
یکی از جذابترین مزیت های تبلیغات و حضور در شبکه های اجتماعی ؛ دسترسی سریع و فوری به طیف وسیعی از مخاطبان می باشد که یک کسب و کار می تواند تجربه کند . شما بعنوان صاحب یک کسب و کار هر زمان که اراده کنید در اندک زمانی می توانید جهت معرفی محصولات و خدمات خود و یا تخفیفات جدیدی که روی محصولات خود لحاظ کرده اید آن را در معرض دید صدها هزار و یا حتی میلیون ها نفر مخاطبان قرار دهید .
2 – ارزانی و به صرفه بودن
تبلیغات در شبکه های اجتماعی با توجه به نداشتن هزینه های معمولی از جمله هزینه کاغذ ؛ هزینه چاپ ؛ هزینه توزیع و پخش و غیره نسبت به روش های تبلیغاتی سنتی و با توجه به بازدهی بالا یکی از بصرفه ترین روشهای تبلیغاتی در تمامی کشورها از جمله کشور خودمان طی سالهای اخیر شناخته می شود .
3 – برند سازی
یکی از مهمترین ترین اهداف شرکت ها در برندسازی، دیده شدن می باشد. امروزه شاهد آن هستیم که برندها با توجه به پیشرفت شبکه های اجتماعی، جدیدترین اخبار، محتوا و مطالب مربوط به برند خود را از طریق شبکه های اجتماعی به سمع و نظر مخاطبان و کاربران خود می رسانند. شرکت ها بیش از هر زمان دیگری با استفاده از این رسانه های اجتماعی می توانند با مخاطبان خود در ارتباط بوده و علاوه بر آن با مخاطبان جدید نیز آشنا شوند.
4 – شناسایی نیاز مخاطبان
با استفاده از شبکه های اجتماعی، این امکان برای کسب و کارها فراهم شده است که بتوانند به اطلاعات ارزشمندی از گروه مخاطبان خود دست یابند و همچنین آنها را تحلیل و بررسی کنند. به عنوان مثال می توان به علاقه مندی های مشتریان خود پی ببرند و همچنین از نظر و دیدگاه آنان نسبت به محصولات و خدمات برند مطلع شود. و در نهایت می توان با جمع آوری این اطلاعات و بررسی آنها دید مناسبی نسبت به مخاطبان خود بدست آورد و از نتایج حاصله آن در تصمیم گیری های مهم کسب و کار استفاده نمود.
5 – کاهش قابل توجه هزینه های بازاریابی
یکی دیگر از مزیت های استفاده از شبکه های اجتماعی، کاهش هزینه های بازاریابی می باشد. تنها سرمایه گذاری صاحبان مشاغل در این مدل از بازاریابی، هزینه جهت تولید محتوا، و راه اندازی کمپین های تبلیغاتی می باشد که دیگر از هزینه های سرسام آور تبلیغاتی و برندسازی در رسانه های مختلف سنتی، خبری نیست.

شما میتوانید تبلیغات بنری خود را در کانال تگرام لاهیجان تبلیغ و همچنین پیج اینستاگرام لاهیجان تبلیغ در معرض دید هزاران نفر بگذارید.

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه